Urządzanie wnętrz

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w hotelu

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w hotelu

Planując budowę hotelu dobrze jest przemyśleć wszelkie szczegóły. Nie wolno więc zapominać, że wśród gości mogą przytrafić się również osoby niepełnosprawne, dlatego warto zadbać o udogodnienia dla chociażby tych, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim.

O czym więc trzeba pamiętać? Jedną z ważnych rzeczy są specjalne uchwyty i poręcze, które mają ułatwiać osobom niepełnosprawnym korzystanie z urządzeń higieniczno-sanitarnych. Warto również zadbać o to, by włączniki światła czy telefony były dostępne z łóżka.

Pokoje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich powinny odznaczać się zwiększoną powierzchnią mieszkalną, co umożliwi im swobodne poruszanie. Pokoje dla niepełnosprawnych powinny również znajdować się na parterze, czy też niższych kondygnacjach budynku, niedaleko wyjść ewakuacyjnych.

Ponadto, pomieszczenia dla osób poruszających się na wózkach powinny być wyposażone w szersze drzwi wejściowe z bezprogowym przejściem. Koniecznie trzeba też zadbać o odpowiednie umeblowanie, spełniające wszelkie wymagania osób niepełnosprawnych.

www.tunezjajadetam.pl

Udostępnij

O autorze