Twój własny sklep internetowy. Jak założyć e-biznes?

Długo poszukiwałeś właściwego pomysłu na biznes w internecie i w końcu zdecydowałeś się na otwarcie e-sklepu. Dobrze wybrałeś, ponieważ sprzedaż produktów w sieci ciągle rośnie. Musisz zdawać sobie jednak sprawę, że konkurencja na tym polu jest duża. Dowiedz się dokładnie jak otworzyć taki sklep internetowy, by przyciągnąć klientów. Najpierw będziesz musiał założyć działalność gospodarczą. W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz (CEIDG-1). Nie ominie Cię również wybranie się do Urzędu Skarbowego.

Kolejnym ważnym aspektem jest oprogramowanie e-sklepu. Przed zakupem programu, warto go przetestować, by sprawdzić jego funkcjonalność dla klientów. Sprawdź czy klienci będą mogli zamówić newsletter lub przejrzeć historię swoich zamówień. Istotna jest także strona graficzna sklepu. Estetyczna grafika sprawa, że klient chce pozostać na stronie dłużej. Musisz zastanowić się również nad adresem sklepu, czyli domeną internetową. Ważne, by klienci z łatwością mogli zapamiętać adres strony.

Zwrócenie uwagi na każdy szczegół w poszczególnych etapach zakładania sklepu internetowego, pozwoli Ci na sukcesywne rozkręcenie biznesu w sieci.

cywilizacja.com.pl