Przyglądać się składom i opisom

Właściciele psów dokładają starań, aby ich pupile były w świetnej kondycji. Składa się na to wiele różnych działań, wśród których trzeba wymienić kupowanie odpowiedniej karmy. Dziś to zwykle produkty gotowe stanowią podstawę diety psa. Stosunkowo rzadko zwierzęta mogą liczyć na świeże mięso czy jakieś posiłki przyrządzane w domu. Można to rzecz jasna zmienić, chociażby gotując specjalny makaron dla psa. To specjalnie przygotowane kluski, zawierające witaminy, minerały oraz składniki pochodzenia roślinnego o odpowiednich parametrach. Bez względu na to, co kupiliśmy swojemu psu, zawsze należy z uwagą przyglądać się temu, co na temat konkretnego wyrobu napisał producent.

Etykiety zgodnie z obowiązującym prawem muszą zawierać szczegółowe informacje na temat tego, co znalazło się w opakowaniu. Najważniejsze są dane związane ze składem surowcowym – im większy w nim udział produktów pochodzenia zwierzęcego, tym lepiej. O wartościach odżywczych karmy najwięcej powie nam zawartość w niej białka surowego. W przypadku najtańszych karm marketowych ilość białka w produkcie potrafi spadać poniżej 10 procent. To dla nas informacja, że karma nie zalicza się do odżywczych. Z drugiej strony wiadomo, że wielu mniej zamożnych właścicieli właśnie po taką karmę sięga. Lepiej, aby psy zjadły coś takiego niż gdyby miały siedzieć głodne.

W takich sytuacjach można jednak szukać alternatyw, chociażby kupując psom niedrogie odpady mięsne oraz podroby, które po ugotowaniu zmieniają się w całkiem wartościowy posiłek.

www.uprawyrolne.com.pl