Akcesoria sportowe

Pomysłowe gadżety dla niepełnosprawnych

Pomysłowe gadżety dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne często spotykają się z problemami, które z pozoru mogą wydawać się błahe. W takich sytuacjach niezwykle pomocne mogą okazać się gadżety, zaprojektowane po to, by znacznie ułatwić im codzienne życie. Kiedy trudno jest się pochylić lub po prostu nie ma się takiej możliwości, niezastąpionym pomocnikiem może okazać się chwytak.

Za jego sprawą przysunięcie czy podniesienie czegoś z podłogi staje się proste. Taki gadżet umożliwia podnoszenie ciężarów nie cięższych niż jeden kilogram. Dla tych, którzy doznali urazu kręgosłupa bardzo pomocne staną się okulary pryzmatyczne.

Dzięki nim nie trzeba bowiem już podnosić głowy, by móc czytać czy oglądać telewizję. Okulary pryzmatyczne umożliwiają odbiór obrazów wzrokowych osobom, niebędącym w stanie unosić głowy. Dużym ułatwieniem może także stać się Sock Aid, czyli przyrząd do zakładania skarpetek.

Jest on niezwykle pomocny wówczas, gdy osoba chora nie może się schylać. Przyrząd jest prosty w obsłudze i umożliwia umieszczenie skarpetki na stopie i jej naciągnięcie.

Udostępnij

O autorze