Idealne warunki dla czworonoga

W domu psy czują się bardzo dobrze, ale pod pewnymi warunkami. Pierwsza sprawa, o której musimy pamiętać to zachowanie zdrowego rozsądku. Posiadanie psa to bardzo fajna sprawa, jednak trzeba mieć pewność, że będzie mu u nas wygodnie i że nam z nim będzie wygodnie. Wielkość psa powinna być zatem dostosowana do gabarytów lokalu.

W mieszkaniach najlepiej odnajdują się mniejsze psy, które siłą rzeczy potrzebują mniejszej przestrzeni. Zupełnie inaczej sprawy się mają, gdy w orbicie naszych zainteresowań znajdzie się psiak sporych rozmiarów. Duże psy potrzebują miejsca, aby móc się nieco poruszać. Dlatego najlepsze warunki mają w domach jednorodzinnych posiadających ogród.

Pies może wtedy swobodnie wychodzić, spędzać czas na powietrzu i ogólnie cieszyć się urokami psiego życia. Absolutnie nie można skazywać takiego zwierzęcia na pobyt w czterech ścianach, więc większe rasy niespecjalnie nadają się do mieszkań, chyba że są to rzeczywiście lokale o sporym metrażu. W praktyce widzimy często, że takie psiaki żyją również w blokach. Poza miejscem do hasania i zabaw pies musi mieć jak najlepsze warunki do spania i spożywania posiłków.

Obowiązkowym wyposażeniem w „psim” domu jest kojec i miska. Co do kojca, nie ma gwarancji, że psu się on spodoba. Wiele z nich zwyczajnie gardzi tego typu miejscami, a ulubionym posłaniem staje się dla nich stary koc położony na podłodze lub kanapa w pokoju. Obecność psów na kanapach i łóżkach nie zawsze budzi entuzjazm właścicieli, ale patrząc realnie na psią naturę, ciężko będzie takich sytuacji uniknąć.

www.jemy.katowice.pl