Egipskie piramidy

Poruszając temat piramid Majów i Azteków w naturalny sposób przechodzimy do zupełnie innych piramid, które powstawały wzdłuż rzeki Nil. Starożytny Egipt stanowi jeden z najbardziej fascynujących fragmentów historii świata.

Wyjątkowy naród o wybitnych zdolnościach organizacyjnych, który potrafił stworzyć budowle zaliczane dziś do najcenniejszych i najbardziej imponujących w skali całego globu. Piramidy, będące w zamierzeniu głównie grobowcami dla faraonów i ich rodzin, wyglądają niezwykle.

Budowano je w zaawansowany jak na ówczesne możliwości sposób, korzystając z licznej armii robotników oraz maszyn, które choć poruszane ręcznie robiły wrażenie swoim poziomem innowacyjności. Prace nad jedną piramidą trwały długo, ale efekt był wart włożonego weń wysiłku.

Kolejnym symbolem egipskiej architektury jest Sfinks – monumentalna budowla zapiera dech w piersi milionowym rzeszom turystów, którzy każdego roku odwiedzają Egipt. Godne uwagi są również kompleksy egipskich świątyń, które dokumentują politeistyczny system wierzeń.

www.praktyki.net.pl