Do kogo skierowany jest consulting?

Jedną z bardzo popularnych form poradnictwa ostatnio jest consulting. Okazuje się, że nie ma jednego rodzaju consultingu, jak i nie ma jednego odbiorcy tej metody. Bowiem bardzo wiele firm korzysta z porad consultingowych i bardzo wiele firm, z drugiej strony, consultingiem się zajmuje.

Jakie to firmy? Zarówno te, do których skierowany jest consulting, jak i te, które go uprawiają. Jeśli chodzi o consultingobiorców to są to firmy absolutnie z każdej dziedziny. Każdy bowiem w pewnym momencie dochodzi do takiego etapu, że powinien zrobić więcej, zadziałać, spróbować wypracować takie metody dla swojej firmy, które sprawią, że będzie osiągał większe sukcesy.

Nieważne więc czy jest to firma zajmująca się handlem produktami medycznymi, czy przedsiębiorstwo mające braki w dziedzinie PR. Z porad consultingowych mogą skorzystać obie. Także politycy.

A kto consultingiem się zajmuje? Specjaliści wykształceni zarówno psychologicznie, jak i merytorycznie. Osoby, które wiedzą przede wszystkim jak doradzać.