Miejsca

Dlaczego warto jechać do Ziemi Świętej?

Dlaczego warto jechać do Ziemi Świętej?

Ziemia Święta to miejsce, które ze względów religijnych chciałaby odwiedzić większość katolików – nie ma bowiem nic cenniejszego niż zobaczenia miejsc opisanych w Ewangelii na własne oczy. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Jerozolimę? Wiele z tych tzw.

„miejsc świętych” to tak naprawdę pozostałości skał lub groty umieszczone pod ołtarzem – na ich miejscu już dawno powstały kaplice, na następnie kościoły i bazyliki. Mimo to na pewno warto je zobaczyć i poczuć na własnej skórze ich atmosferę.

Ta z kolei wzmacniania jest przez fakt, że większość z nas decyduje się na pojechanie do Jerozolimy z innymi pielgrzymami, a wspólne modlitwy tylko wzmacniają duchowe przeżycia. Pomimo że Jerozolima to miejsce nierozerwalnie związane z religią – jeśli jedziemy tam w celach bardziej turystycznych na pewno się nie zawiedziemy.

Jest to bowiem miasto bardzo istotne dla trzech wielkich religii – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu, a to z kolei czyni je miejscem idealnym do poznawania nowych, odmiennych kultur.

www.dziengniewu.pl

Udostępnij

O autorze